Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  O nás  /  Naši lektoři

Reference

Informujeme

Naši lektoři

Chcete se stát lektorem v PARAKALO? Právě hledáme spolupracovníky!

 

Nina

Nina

Nina byla od malička fascinována cizími jazyky. Její znalosti v kombinaci s trpělivým a důsledným přístupem k učení z ní tvoří ideální lektorku pro skupinovou i individuální výuku. Navíc studuje španělštinu a čínštinu v rámci oboru mezinárodních vztahů. Podílela se na tvorbě Business-english přednášek pro Slezskou Univerzitu a účastnila se výběrových konferencí EYP.

 

Barbora

Bára miluje cestování a jazyky. Díky programu Erasmus+ měla možnost studovat v Itálii na Università degli Studi di Sassari a na irské University of Limerick. Nejraději má anglickou konverzaci a ke konverzaci vede své studenty již od prvních lekcí. V jejích hodinách si studenti upevní gramatiku, rozšíří svou slovní zásobu, ale také si procvičí práci s texty a poslech.

 

Kamil

Kamil je naším lektorem anglického jazyka. K jazykům se dostal přes svůj zajímavý koníček, kterým je skateboarding. Kamil je pohodář, který procestoval svět - žil v Rakousku, pobýval v Kalifornii, Anglii, Dánsku, Španělsku, Itálii a Německu. Ve volném čase maluje akrylem a je pro něj důležitý humor a dobrá komunikace. Pohodu a světoběžnou náladu si užijete i v jeho hodinách angličtiny a anglické konverzace.

 

Tereza

Tereza

Tereza studovala angličtinu na Nottingham Trent University, vlastní několik diplomů a certifikátů. Několik let poznávala cizí země a žila například v USA, Anglii, Irsku a Itálii. Pro Terezu je výuka angličtiny prací, koníčkem a životním posláním zároveň. Hodiny angličtiny se snaží dělat zajímavé tak, aby výuka studenty bavila. Specializuje se zejména na konverzaci.

 

Alena

Alena

Alena je zkušenou lektorkou angličtiny. Vždy se snaží studentům připravit příjemné a pestré hodiny tak, aby získali pozitivní přístup k angličtině a ta se stala nedílnou součástí jejich života.

 

Martina

Martina

Martina je zkušenou lektorkou angličtiny. V jejích hodinách vždy vládne přátelská atmosféra, tak aby se studenti cítili příjemně, neostýchali se mluvit a do kurzu chodili rádi. Klade důraz na rozvíjení všech složek jazyka - mluvení, psaní, čtení i poslech.

 

Veronika

Veronika

Veronika učí různé věkové skupiny - od žáků základních a středních škol po dospělé studenty. Nejvíce ji těší, když může pomáhat změnit vztah k angličtině u žáků a studentů, kterým angličtina připadala původně těžká a mnohdy nenáviděná až na předmět zajímavý, zvládnutelný a dokonce i oblíbený.

 

Mirka

Mirka

Lektorka angličtiny a němčiny se zabývá výukou všech věkových kategorií. Učení jazyků je pro ní smysluplnou prací a zároveň velkým koníčkem. Díky empatii a velké trpělivosti si dokáže najít cestu ke každému studentu a naučit ho anglicky či německy.

 

Petra

Petra

Petra je lektorkou anglického jazyka, která řadu let pracovala a žila ve Velké Británii a má ambice předávat zkušenosti dále. Vzhledem ke svému ekonomickému vzdělání a praxi se specializuje na Business English. Největší přínos spatřuje v pomoci studentům na jejich cestě za životním úspěchem.

 

Petra

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje polštinu a češtinu pro cizince, můžete ji potkat osobně i online.

 

Kamil

Laura

Angličtinu se Laura učí od malička a natolik si ji zamilovala, že nyní už se připravuje na doktorské studium. Rovněž se jako samouk učí japonsky a korejsky. Lauřiným největším koníčkem jsou videohry a četba všeho druhu, k čemuž se jí znalost angličtiny velmi hodí. Literatuře se věnuje nejenom jako čtenářka, ale také jako autorka odborných literárních článků. S Laurou se zlepšíte  především v konverzaci, ale ani gramatickým cvičením nebude ušetřeni.
Radka

Radka

Radka studovala francouzskou literaturu na Ostravské univerzitě a rok byla na stáži ve Francii. Miluje francouzskou kulturu, hudbu, filmy a jídlo. Francouzštinu vyučuje už od roku 2009 a to především její základy. Ráda si ovšem popovídá francouzsky i s někým, kdo už jazyk ovládá lépe. Snaží se svým studentům ukázat, že tento krásný jazyk se lze naučit v jakémkoli věku.

Tereza M.

Tereza

Tereza je lektorkou francouzštiny a portugalštiny. Jazyky jsou její vášní a velmi ráda hledá zajímavé způsoby, jak své studenty vést, motivovat a nadchnout do studia. Je flexibilní a otevřená zpětné vazbě od studentů. S radostí zkouší nové efektivní techniky a metody, jak studovat jazyky, a to nejen pomocí učebnic, ale také za pomoci technologií. Ráda se vzdělává a s novými myšlenkami a nápady přichází i do výuky.
Anja

Anja

Anja je rodilá mluvčí chorvatštiny a srbštiny, žije již nějakou dobu v ČR a mluví poměrně dobře česky. Své rodné jazyky vás ráda naučí v rámci online kurzů. Je velice pečlivá, svědomitá a důsledná.
Romana

Romana

Italštinářka Romana žila několik let v Itálii, poté vystudovala italskou filologii a do Itálie se každoročně vrací. Italský způsob života miluje a ráda vás s ním seznámí ve svých kurzech.

Veronika

Veronika

K italštině přivedl Veroniku její dědeček, Ital. Díky tomu, že s ním již jako malá mluvila italsky, má k italštině jiný vztah než k ostatním cizím jazykům. Velmi se oblíbila také Itálii, zvláště Toskánsko a Umbrii, kde se účastnila kurzu na Univerzitě pro cizince v Perugii.

Anna

Anna

Anna je rodilá mluvčí italštiny, která už několik let žije v Ostravě. Jazyky pro ni nejsou pouze prací, ale jak sama říká – je to její vášeň. Na italských lekcích se můžete těšit na kvalitní výuku plnou energie a zábavy. Ráda se s Vámi podělí o své kořeny, jazyk a také slunce své země. Anna je lektorka, která Vás naučí milovat Itálii.
Dominika

Dominika

Dominika vystudovala německou filologii, absolvovala několik studijních i pracovních stáží v Německu a nyní se kromě učení zabývá nákupem v německy mluvící firmě. Vyučuje také češtinu pro cizince přes zprostředkující jazyk angličtinu nebo němčinu.

Mirka

Mirka

Mirka je lektorkou angličtiny a němčiny a zabývá se výukou všech věkových kategorií. Učení jazyků je pro ní smysluplnou prací a zároveň velkým koníčkem. Díky empatii a velké trpělivosti si dokáže najít cestu ke každému studentu a naučit ho anglicky či německy.

Jana

Jana

Výuka němčiny je Janin veliký koníček. Nejraději učí individuální lekce, kde může své studenty motivovat, aby se v jazyce stále zdokonalovali. Největší radost jí dělá, když po pár měsících vidí, jak studenti začínají v němčině komunikovat. Ví, že s úsměvem jde všechno líp, a tak se v jejích hodinách můžete těšit na přátelskou atmosféru.

Marcela

Marcela

Marcela u nás vyučuje němčinu a češtinu pro cizince. Má vystudovanou germanistiku a dlouhých 10 let žila a pracovala v Německu. Nejen německý jazyk, ale také dějiny a reálie německy mluvících zemí se staly její vášní. Největší radost má z toho, když se studenti, kteří začínají od nuly, s její pomocí po několika hodinách krásně rozmluví.
Mariola

Mariola

Mariola se v Polsku narodila a polština, stejně jako čeština, je její mateřský jazyk. Díky mnohaletým zkušenostem z polského firemního prostředí a zkušenostem s výukou dokáže velmi dobře přizpůsobit kurzy téměř pro jakýkoli obor i jazykovou úroveň. Jejím koníčkem je polská literatura a dokáže vám sehnat téměř jakoukoli knihu v polském jazyce.
Aneta

Aneta

Aneta je rodilá mluvčí z Krakova, které učarovala čeština a pohádky Miloše Macourka. Aneta vám v kurzech ráda ukáže, že polština je zajímavý jazyk, který pro nás Čechy není tak těžký, jak by se zdálo. Kromě výuky jazyků se Aneta zabývá také IT technologiemi, takže s vámi ráda probere i technickou polštinu.
Natalia

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje polštinu a češtinu pro cizince, můžete ji potkat osobně i online.
Tereza M.

Tereza

Tereza je lektorkou francouzštiny a portugalštiny. Jazyky jsou její vášní a velmi ráda hledá zajímavé způsoby, jak své studenty vést, motivovat a nadchnout do studia. Je flexibilní a otevřená zpětné vazbě od studentů. S radostí zkouší nové efektivní techniky a metody, jak studovat jazyky, a to nejen pomocí učebnic, ale také za pomoci technologií. Ráda se vzdělává a s novými myšlenkami a nápady přichází i do výuky.
Yana

Yana

Yana, rodilá mluvčí ruštiny, pochází z Astany, z Kazachstánu, kde studovala lingvistiku. Nyní již více než 5 let žije v Ostravě a mluví výborně česky.

Natálie

Natálie

Natálie je rodilá mluvčí žijící několik let v České republice. Mluví plynule česky a má dlouholeté zkušenosti ve skupinové a individuální výuce ruského jazyka. Ráda poznává nové lidi a pomáhá jim v budování jazykové vybavenosti. Navíc se s Natálií můžete naučit rusky i online!

Natálie

Ajnaš

Ajnaš je rodilá mluvčí ruského jazyka pocházející z Kazachstánu, která již dlouho žije v ČR a velmi dobře mluví také česky. Její hodiny jsou zaměřené na praktické použití jazyka. Jsou zábavné, mají spád a řád. Ajnaš u nás vyučuje také češtinu pro cizince a můžete ji potkat také v online hodinách.
Sylvi

Sylvi

Sylvi je Kypřanka, poloviční Češka. Řečtina je nejen její rodný jazyk, ale i profesní. Moderní řeckou a anglickou filologii vystudovala na UK, Egejské univerzitě a na Národní a Aténské Kapodistriasově univerzitě. Učila také na na FFUK. Kypr, Řecko (kde žije další část její rodiny) je „vášeň pro život".  A tato vášeň se projevuje i v jazyce.
Kateřina

Kateřina

Kateřina je výborná lektorka španělštiny, která umí pracovat se skupinami i jednotlivci a zohlednit jejich potřeby ve výuce. Vystudovala španělskou filologii na Ostravské univerzitě a působila také jako au-pair ve Španělsku. Učí všechny věkové skupiny a baví ji práce s dětmi. Její lekce jsou tak velmi příjemné a vždy pozitivně naladěné.
Kateřina

Lucka

Lucka miluji španělštinu a vše s ní spojené. Už od malička jezdila do Španělska za rodinou a později ve Španělsku dlouhou dobu žila, nejdříve na Mallorce, potom na severu v Asturias a nakonec blízko Barcelony, kde se naučila i katalánsky. Lucie je aktivní a vždy dobře naladěná lektorka, zaměřuje se na to, aby studenti v hodinách především mluvili. Má ráda, když na konci hodiny slyší: „To už je konec?“ Potkáte se s ní na hodinách obecné španělštiny ve skupinové, individuální i online výuce. ¡Hasta pronto!
Ali

Ali

Ali je rodilým mluvčím turečtiny, ale velmi dobře mluví česky. Rád vás seznámí také s tureckou kulturou, kuchyní i s tureckou mentalitou. Lektor se zaměřuje na komunikaci, potřebnou slovní zásobu a praktická témata.
Kateřina

Ajnaš

Ajnaš je rodilá mluvčí ruského jazyka pocházející z Kazachstánu, která již dlouho žije v ČR a velmi dobře mluví také česky. Její hodiny jsou zaměřené na praktické použití jazyka. Jsou zábavné, mají spád a řád. Ajnaš u nás vyučuje češtinu pro cizince a můžete ji potkat také v online hodinách.
Kateřina

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje češtinu pro cizince a polštinu, můžete ji potkat osobně i online.