Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  O nás  /  Naši lektoři

Reference

Informujeme

  • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro jarní semestr 2024

    Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám vyhovuje více skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

  • Objevte s námi krásu portugalštiny

    Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

  • Všechny články

Naši lektoři

Chcete se stát lektorem v PARAKALO? Právě hledáme nové kolegy!

 

Nina

Nina

Nina byla od malička fascinována cizími jazyky. Její znalosti v kombinaci s trpělivým a důsledným přístupem k učení z ní tvoří ideální lektorku pro skupinovou i individuální výuku. Navíc studuje španělštinu a čínštinu v rámci oboru mezinárodních vztahů. Podílela se na tvorbě Business-english přednášek pro Slezskou Univerzitu a účastnila se výběrových konferencí EYP.

 

Barbora

Bára miluje cestování a jazyky. Díky programu Erasmus+ měla možnost studovat v Itálii na Università degli Studi di Sassari a na irské University of Limerick. Nejraději má anglickou konverzaci a ke konverzaci vede své studenty již od prvních lekcí. V jejích hodinách si studenti upevní gramatiku, rozšíří svou slovní zásobu, ale také si procvičí práci s texty a poslech.

 

Kamil

Kamil je naším lektorem anglického jazyka. K jazykům se dostal přes svůj zajímavý koníček, kterým je skateboarding. Kamil je pohodář, který procestoval svět - žil v Rakousku, pobýval v Kalifornii, Anglii, Dánsku, Španělsku, Itálii a Německu. Ve volném čase maluje akrylem a je pro něj důležitý humor a dobrá komunikace. Pohodu a světoběžnou náladu si užijete i v jeho hodinách angličtiny a anglické konverzace.

 

Tereza

Tereza

Tereza studovala angličtinu na Nottingham Trent University, vlastní několik diplomů a certifikátů. Několik let poznávala cizí země a žila například v USA, Anglii, Irsku a Itálii. Pro Terezu je výuka angličtiny prací, koníčkem a životním posláním zároveň. Hodiny angličtiny se snaží dělat zajímavé tak, aby výuka studenty bavila. Specializuje se zejména na konverzaci.

 

Martina

Martina

Martina je zkušenou lektorkou angličtiny. V jejích hodinách vždy vládne přátelská atmosféra, tak aby se studenti cítili příjemně, neostýchali se mluvit a do kurzu chodili rádi. Klade důraz na rozvíjení všech složek jazyka - mluvení, psaní, čtení i poslech.

 

Veronika

Veronika

Veronika učí různé věkové skupiny - od žáků základních a středních škol po dospělé studenty. Nejvíce ji těší, když může pomáhat změnit vztah k angličtině u žáků a studentů, kterým angličtina připadala původně těžká a mnohdy nenáviděná až na předmět zajímavý, zvládnutelný a dokonce i oblíbený.

 

Mirka

Mirka

Lektorka angličtiny a němčiny se zabývá výukou všech věkových kategorií. Učení jazyků je pro ní smysluplnou prací a zároveň velkým koníčkem. Díky empatii a velké trpělivosti si dokáže najít cestu ke každému studentu a naučit ho anglicky či německy.

 

Petra

Petra

Petra je lektorkou anglického jazyka, která řadu let pracovala a žila ve Velké Británii a má ambice předávat zkušenosti dále. Vzhledem ke svému ekonomickému vzdělání a praxi se specializuje na Business English. Největší přínos spatřuje v pomoci studentům na jejich cestě za životním úspěchem.

 

Petra

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje polštinu a češtinu pro cizince, můžete ji potkat osobně i online.

 

Kamil

Laura

Angličtinu se Laura učí od malička a natolik si ji zamilovala, že nyní už se připravuje na doktorské studium. Rovněž se jako samouk učí japonsky a korejsky. Lauřiným největším koníčkem jsou videohry a četba všeho druhu, k čemuž se jí znalost angličtiny velmi hodí. Literatuře se věnuje nejenom jako čtenářka, ale také jako autorka odborných literárních článků. S Laurou se zlepšíte  především v konverzaci, ale ani gramatickým cvičením nebude ušetřeni.
Radka

Radka

Radka studovala francouzskou literaturu na Ostravské univerzitě a rok byla na stáži ve Francii. Miluje francouzskou kulturu, hudbu, filmy a jídlo. Francouzštinu vyučuje už od roku 2009 a to především její základy. Ráda si ovšem popovídá francouzsky i s někým, kdo už jazyk ovládá lépe. Snaží se svým studentům ukázat, že tento krásný jazyk se lze naučit v jakémkoli věku.

Tereza M.

Tereza

Tereza je lektorkou francouzštiny a portugalštiny. Jazyky jsou její vášní a velmi ráda hledá zajímavé způsoby, jak své studenty vést, motivovat a nadchnout do studia. Je flexibilní a otevřená zpětné vazbě od studentů. S radostí zkouší nové efektivní techniky a metody, jak studovat jazyky, a to nejen pomocí učebnic, ale také za pomoci technologií. Ráda se vzdělává a s novými myšlenkami a nápady přichází i do výuky.
Anja

Anja

Anja je rodilá mluvčí chorvatštiny a srbštiny, žije již nějakou dobu v ČR a mluví poměrně dobře česky. Své rodné jazyky vás ráda naučí v rámci online kurzů. Je velice pečlivá, svědomitá a důsledná.
Veronika

Veronika

K italštině přivedl Veroniku její dědeček, Ital. Díky tomu, že s ním již jako malá mluvila italsky, má k italštině jiný vztah než k ostatním cizím jazykům. Velmi se oblíbila také Itálii, zvláště Toskánsko a Umbrii, kde se účastnila kurzu na Univerzitě pro cizince v Perugii.

Anna

Klaudie

Klaudie vystudovala operní zpěv a momentálně dokončuje studium italštiny na univerzitě. Svou italštinu zdokonalila během studijního pobytu v sicilském Palermu a získané zkušenosti nyní předává dál svým studentům. Ve výuce propojuje jazykové dovednosti se svou láskou k hudbě, k italské kultuře a tradicím.
Dominika

Dominika

Dominika vystudovala německou filologii, absolvovala několik studijních i pracovních stáží v Německu a nyní se kromě učení zabývá nákupem v německy mluvící firmě. Vyučuje také češtinu pro cizince přes zprostředkující jazyk angličtinu nebo němčinu.

Mirka

Mirka

Mirka je lektorkou angličtiny a němčiny a zabývá se výukou všech věkových kategorií. Učení jazyků je pro ní smysluplnou prací a zároveň velkým koníčkem. Díky empatii a velké trpělivosti si dokáže najít cestu ke každému studentu a naučit ho anglicky či německy.

Jana

Jana

Výuka němčiny je Janin veliký koníček. Nejraději učí individuální lekce, kde může své studenty motivovat, aby se v jazyce stále zdokonalovali. Největší radost jí dělá, když po pár měsících vidí, jak studenti začínají v němčině komunikovat. Ví, že s úsměvem jde všechno líp, a tak se v jejích hodinách můžete těšit na přátelskou atmosféru.

Marcela

Marcela

Marcela u nás vyučuje němčinu a češtinu pro cizince. Má vystudovanou germanistiku a dlouhých 10 let žila a pracovala v Německu. Nejen německý jazyk, ale také dějiny a reálie německy mluvících zemí se staly její vášní. Největší radost má z toho, když se studenti, kteří začínají od nuly, s její pomocí po několika hodinách krásně rozmluví.
Mariola

Mariola

Mariola se v Polsku narodila a polština, stejně jako čeština, je její mateřský jazyk. Díky mnohaletým zkušenostem z polského firemního prostředí a zkušenostem s výukou dokáže velmi dobře přizpůsobit kurzy téměř pro jakýkoli obor i jazykovou úroveň. Jejím koníčkem je polská literatura a dokáže vám sehnat téměř jakoukoli knihu v polském jazyce.
Natalia

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje polštinu a češtinu pro cizince, můžete ji potkat osobně i online.
Tereza M.

Tereza

Tereza je lektorkou francouzštiny a portugalštiny. Jazyky jsou její vášní a velmi ráda hledá zajímavé způsoby, jak své studenty vést, motivovat a nadchnout do studia. Je flexibilní a otevřená zpětné vazbě od studentů. S radostí zkouší nové efektivní techniky a metody, jak studovat jazyky, a to nejen pomocí učebnic, ale také za pomoci technologií. Ráda se vzdělává a s novými myšlenkami a nápady přichází i do výuky.
Yana

Yana

Yana, rodilá mluvčí ruštiny, pochází z Astany v Kazachstánu, kde studovala lingvistiku. Nyní již více než 5 let žije v Ostravě a mluví výborně česky.


Natálie

Ajnaš

Ajnaš je rodilá mluvčí ruského jazyka pocházející z Kazachstánu, která již dlouho žije v ČR a velmi dobře mluví také česky. Její hodiny jsou zaměřené na praktické použití jazyka. Jsou zábavné, mají spád a řád. Ajnaš u nás vyučuje také češtinu pro cizince a můžete ji potkat také v online hodinách.
Sylvi

Sylvi

Sylvi je Kypřanka, poloviční Češka. Řečtina je nejen její rodný jazyk, ale i profesní. Moderní řeckou a anglickou filologii vystudovala na UK, Egejské univerzitě a na Národní a Aténské Kapodistriasově univerzitě. Učila také na na FFUK. Kypr, Řecko (kde žije další část její rodiny) je „vášeň pro život".  A tato vášeň se projevuje i v jazyce.
Kateřina

Kateřina

Kateřina je výborná lektorka španělštiny, která umí pracovat se skupinami i jednotlivci a zohlednit jejich potřeby ve výuce. Vystudovala španělskou filologii na Ostravské univerzitě a působila také jako au-pair ve Španělsku. Učí všechny věkové skupiny a baví ji práce s dětmi. Její lekce jsou velmi příjemné a vždy pozitivně naladěné.
Kateřina

Lucka

Lucka miluji španělštinu a vše s ní spojené. Už od malička jezdila do Španělska za rodinou a později ve Španělsku dlouhou dobu žila, nejdříve na Mallorce, potom na severu v Asturias a nakonec blízko Barcelony, kde se naučila i katalánsky. Lucie je aktivní a vždy dobře naladěná lektorka, zaměřuje se na to, aby studenti v hodinách především mluvili. Má ráda, když na konci hodiny slyší: „To už je konec?“ Potkáte se s ní na hodinách obecné španělštiny ve skupinové, individuální i online výuce. ¡Hasta pronto!

Anna

Anička miluje jazyky snad odjakživa, a proto pro ni studium španělské filologie na Masarykově univerzitě bylo jasnou volbou. Mezi její zájmy patří cestování a poznávání nových kultur, především španělsky mluvících zemí. Momentálně žije a studuje ve Španělsku. Do svých lekcí přináší pozitivní energii a svým studentům se snaží předat nejen jazyk, ale i kulturu s ním spjatou.
Ali

Ali

Ali je rodilým mluvčím turečtiny, ale velmi dobře mluví česky. Rád vás seznámí také s tureckou kulturou, kuchyní i s tureckou mentalitou. Ali se zaměřuje na komunikaci, potřebnou slovní zásobu a praktická témata.
Kateřina

Ajnaš

Ajnaš je rodilá mluvčí ruského jazyka pocházející z Kazachstánu, která již dlouho žije v ČR a velmi dobře mluví také česky. Její hodiny jsou zaměřené na praktické použití jazyka. Jsou zábavné, mají spád a řád. Ajnaš u nás vyučuje češtinu pro cizince a můžete ji potkat také v online hodinách.
Kateřina

Natalia

Natalia pochází z Polska, ale před lety přijela do Ostravy, zamilovala se do českého jazyka a české kultury a tak se rozhodla tady zůstat. Cizí jazyky jsou její největší vášeň a během hodin se snaží ukázat studentům, že výuka jazyků může být zábava. U nás vyučuje češtinu pro cizince a polštinu, můžete ji potkat osobně i online.