Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  Řecká pohodička – výhled na nádherně modré moře – a všude kolem zní parakaló!

Reference

Informujeme

  • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro jarní semestr 2024

    Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám vyhovuje více skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

  • Objevte s námi krásu portugalštiny

    Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

  • Všechny články

Řecká pohodička – výhled na nádherně modré moře – a všude kolem zní parakaló!

Po dvou letech mě shoda okolností (nebo možná řízení osudu) dovedlo pracovně zpět na řecký ostrov Rhodos, na místo, kde vznikla celá myšlenka založení jazykové školy a překladatelské agentury PARAKALO! A to je ideální příležitost zpomalit, zamyslet se nad tím, co všechno mě ovlivnilo při jejím vzniku, co se za tu dobu událo, a poděkovat všem, kteří při tom byli se mnou!


Řecká inspirace: Nechte myšlenky volně plynout

Mám ráda Řecko pro jeho inspirativní atmosféru. Připadá mi, že zde lidé žijí více v přítomnosti, užívají si každičký okamžik a neřeší tolik, co bude. Jsem zde schopna velmi rychle odhodit problémy „středoevropského“ života a soustředit se jen na aktuální prožitek a aktuální tok myšlenek. V této inspirativní atmosféře jsem po několika přemýšlivých odpoledních a večerech dospěla k tomu, co mě nejvíc baví – cizí jazyky a cestování – a vytvořila základní koncept „centra jazyků“.

Ve stejné atmosféře vznikl i název PARAKALO. Libozvučná krása řeckého slovíčka παρακαλώ [parakalo:], které se do češtiny překládá jako „prosím“, mě naprosto okouzlila a věřím, že okouzlí i vás.

Řecká inspirace

 

Inspirace Dubají: Země, kde všechno je možné

Inspirovaná Řeckem jsem odjela ještě pracovně na dva měsíce do Spojených arabských emirátů (SAE), kde jsem každou volnou chvilku věnovala přemýšlení o PARAKALU. V každé zemi, ve které jsem žila, jsem se snažila inspirovat se tím, co tam dělají nejlépe. V SAE, a v Dubaji především, se mi líbí myšlenka, že všechno je možné. A když říkají všechno, myslí tím úplně všechno – klidně i zasněženou sjezdovka v poušti. Po odjezdu ze SAE jsem věděla, že PARAKALO bude realita! ;)

Inspirace Dubají

 

Jak se sen stával realitou?

Po návratu z cest začala každodenní mnohahodinová práce na milovaném projektu, která stále nekončí a která mě stále baví! ;)

Dnes nás můžete navštívit v našich učebnách na adrese Přemyslovců 992/52 v Ostravě – Mariánských Horách, vybrat si intenzivní individuální výuku z devíti zajímavých jazyků, přihlásit se do skupinového kurzu pro veřejnost anebo objednat jazykovou výuku pro svou firmu. Můžete si u nás nechat přeložit jakýkoli text, a to i se soudním ověřením, popř. si objednat konsekutivní či doprovodné tlumočení.

Velkou radost nám dělá také nový projekt PARAKALO kids, který se specializuje na výuku jazyků pro děti od 3 do 6 let. Aktuálně úspěšně probíhá výuka angličtiny v několika dětských centrech v Ostravě, od září se můžete těšit na kurzy nových jazyků – němčiny a francouzštiny.

Ráda bych poděkovala všem, kteří při tom jsou se mnou, kteří mě inspirují, motivují a učí … kteří mě chápou, respektují a podporují … a díky kterým je to všechno realita! Velké díky patří především:

-        mentorům a účastníkům skvělého projektu BeEager

-        členům klubu Business for Breakfast ve Wine and Tapas Restaurant Ostrava

-        všem mým blízkým

-        a v neposlední řadě všem mým skvělým lektorům a překladatelům.

Parakalo

 

A já se nechávám opět inspirovat Řeckem, přemýšlím o PARAKALU a tvořím! PARAKALO, cestování a cizí jazyky mě baví! A s námi budou bavit i vás!

© Věra Cihlářová