Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  7+1 TOP důvodů pro ruštinu

Reference

Informujeme

 • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro jarní semestr 2024

  Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám vyhovuje více skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

 • Objevte s námi krásu portugalštiny

  Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

 • Všechny články

7+1 TOP důvodů pro ruštinu

Uvažujete-li o tom, že se začnete učit další "nový" cizí jazyk, a nevíte, který si zvolit, doporučujeme vám ruštinu. Je to také naprosto ideální varianta pro ty z vás, kteří měli ruštinu kdysi dávno na škole, a potřebují své znalosti trochu oprášit.

Ne náhodou roste ruština na popularitě! Pojďme se podívat na 7 důvodů, proč je výhodné umět rusky. 1. Na úvod za sebe nechme mluvit čísla. Ruská federace je rozlohou největší zemí světa. Ruštinu používá přibližně 300 miliónů lidí na světě, z toho 145 miliónů žije v Rusku.
 2. Ruština je jedním ze šesti úředních jazyků Organizace spojených národů (OSN). Používá se i v dalších prestižních mezinárodních organizacích, např. UNESCO, OBSE, SNS.
 3. Určitě se nebudeme přít také o to, že Ruská federace má ve světě značný politický vliv.
 4. Významným důvodem, proč si osvojit ruštinu a azbuku je také možnost poznat život a tradice rusky mluvících zemí, jejich krásnou přírodu a kulturní památky. Se znalostí azbuky se budete krásně orientovat v mapě i na silnicích – přečtete si každou směrovku.
 5. Ruština je stejně jako čeština slovanský jazyk, proto může být její studium snadnější v porovnání s jinými cizími jazyky. Čeština a ruština mají mnoho shodných či podobných rysů v mluvnici i slovní zásobě, a tak bývá porozumění rusky vedeným rozhovorům i čtenému textu snadnější. Navíc díky znalostí ruštiny lépe porozumíte i dalším slovanských jazykům, např. polštině, chorvatštině apod.
 6. Ruština je jedním z nejčastěji volených cizích jazyků v zahraničí, protože i zde se můžeme setkat se sílícím ruským vlivem jak v oblasti ekonomické, tak v oblasti cestovního ruchu.
 7. Pro ty z vás, kteří jste se učili ruštinu ve škole, bude relativně jednoduché oživit si staré znalosti, a pak to můžete velmi dobře zúročit v profesní praxi.

 

A bonusovým důvodem, proč se učit ruštinu, je to, že vás výukou ruského jazyka bude provázet naše bilingvní lektorka Darja, které v žilách koluje česko-ruská krev. Darja vám přiblíží nejen ruský jazyk, ale také ruskou kulturu a mentalitu.

 

Vyberte si kurz ruského jazyka, který vám vyhovuje nejvíce. Individuální kurzy ruštiny jsou vhodné pro ty z vás, kteří si chtějí čas, tempo a obsah výuky určovat sami dle svých možností a požadavků a kurzy ruštiny pro veřejnost budou vyhovovat těm, kdo se rádi učí ve skupince a nechají se motivovat ostatními. V případě, že potřebujete poradit, nás neváhejte kdykoli kontaktovat zde, rádi vám poradíme.

© Věra Cihlářová