Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  Objevte s námi krásu portugalštiny

Reference

Informujeme

 • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro podzimní semestr 2025

  Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám lépe vyhovuje skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

 • Objevte s námi krásu portugalštiny

  Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

 • Všechny články

Objevte s námi krásu portugalštiny

Portugalština online

Naučte se portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa.

Madeira, Kapverdy, Algarve, Mosambik, samba, capoeira, karneval v Riu - to vše a víc spojuje portugalština - krásný románský jazyk, se kterým souvisí bohatá kultura.

Není tajemstvím, že nejen Portugalsko, ale také Brazílie má portugalštinu za úřední jazyk a pro 99% místních obyvatel je rodným jazykem. Věděli jste ovšem že i v dalších zemích je portugalština pro obyvatele hlavním nebo druhým jazykem? Tak například Andorra, Macao, africký Svatý Tomáš a Princův ostrov, Angola nebo Jamajka či USA. Portugalštinu můžete slyšet skutečně téměř v každém koutě zeměkoule a řadí se tak mezi světové jazyky s nějvětší územní rozšířeností.

Portugalština je nezvyklý jazyk plný zajímavých zvuků, které u jiných řečí nenajdete. Díky tomu je krásná a její melodická slova si Vás snadno podmaní.

Mohlo by Vás zajímat:

 • Portugalština je rodným nebo druhým jazykem pro více než 250 milionů lidí po celém světě.
 • Portugalština je po španělštině druhým nejrozšířenějším románským jazykem.
 • Portugalština používá slova, která mají původ v latině, řečtině, arabštině nebo keltštině.
 • Z portugalštiny vychází kreolské jazyky, kterých je přibližně 20.
 • "Portugalská" a "brazilská" portugalština není jedno a to samé.
 • Existuje také Portuñolština, jazyk, který vznikl smíšením portugalštiny se španělštinou.

Připojte se do našich nových online individuálních lekcí portugalštiny a objevte s námi krásu tohoto jazyka i jeho široký kulturní přesah.