Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  Jaké jsou výhody individuální výuky cizích jazyků?

Reference

Informujeme

  • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro podzimní semestr 2025

    Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám lépe vyhovuje skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 14 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

  • Objevte s námi krásu portugalštiny

    Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

  • Všechny články

Jaké jsou výhody individuální výuky cizích jazyků?

Rozhodli jste se, že si zdokonalíte vaše znalosti cizích jazyků? Nebo se chcete naučit nový cizí jazyk úplně od začátku? Parádní rozhodnutí! Teď přichází na řadu další důležitý krok – vybrat si vhodný způsob, jak toho dosáhnout!

Existuje nespočetné množství kurzů, které nabízí výuku cizích jazyků, od skupinových či individuálních lekcí přes intenzivní víkendové kurzy až po kurzy zaměřené na výuku gramatiky či lekce konverzace. Každý typ kurzů je určen jinému druhu studentů. Záleží na jeho individuálních potřebách, motivaci i časových možnostech.

V tomto článku bychom vám rádi představili, jaké výhody přináší individuální výuka cizích jazyků. Bude vyhovovat právě vám?

1. Časová flexibilita

Velkou výhodou individuálních kurzů je to, že si termín výuky můžete domluvit podle vašich časových možností. Pro mnoho studentů klasických skupinových kurzů je největším problémem to, že je termín výuky pevně stanoven např. každé úterý od čtyř odpoledne. Pokud jednou vynecháte, v další hodině už neznáte to, co se probíralo minule, necítíte se pak příjemně a příště už se vám do výuky třeba nechce.

2. Náplň kurzu přesně podle vašich individuálních potřeb

Náplň individuálního kurzu vytváříme společně s vámi. Stanovte si to, co se budete chtít učit a čeho chcete dosáhnout. Potřebujete si procvičit komunikaci, kterou využijete při jednání ve vaší firmě? Chcete se připravit na složení jazykové zkoušky nebo jste úplný začátečník a chcete se co nejefektivněji naučit základy jazyka? Váš cíl maximálně zohledníme při tvorbě individuálního studijního plánu i při výběru učebnic a dalších studijních materiálů.

3. Lektor se věnuje jen vám

Lektor velmi dobře zná nejen vaše jazykové dovednosti, a ví také, jaké oblasti vám dělají obtíže, a proto dokáže způsob výuky přizpůsobit přesně tak, aby vám co nejvíce vyhovoval. V individuální výuce se zaměřujete také jen na ta témata, která jsou pro vás zajímavá. Již nikdy se nebudete zabývat slovní zásobou k tématu, o kterém víte, že vás vůbec nezajímá a že ho použijete jen okrajově.

4. Jste aktivní celou hodinu

Lektor má na starosti jen vás, a proto se vám bude maximálně věnovat. Budete neustále aktivně pracovat a dokonale tak využijete každou minutku z výukové lekce. V individuální výuce se vám nestane, že byste nedávali pozor nebo mysleli na něco jiného, než je výuka jazyka.

5. Tempo výuky si určujete vy

Pokud je vám nějaká část učiva nejasná a potřebujete ji probrat důkladněji, není problém zpomalit tempo výuky. Pokud něco už dobře umíte, nebudeme se tím dále zdržovat a přejdeme k důležitějším tématům. V rámci individuální výuky vás nebudou brzdit spolužáci a ani nebudete nervózní z toho, že ostatní už nějaký jev pochopili, zatímco vám ještě až tak jasný není.

 

Co myslíte? Vyhovovala by individuální výuka cizího jazyka právě vám?

 

© Věra Cihlářová