Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  Učení se angličtiny je celoživotní záležitostí a především radostí!

Reference

Informujeme

  • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro jarní semestr 2024

    Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám vyhovuje více skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

  • Objevte s námi krásu portugalštiny

    Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

  • Všechny články

Učení se angličtiny je celoživotní záležitostí a především radostí!

Jméno Simona znamená v hebrejštině „naslouchající“ a to je vlastnost, která naši lektorku angličtiny Simonu vystihuje nejlépe. Simona je velmi empatická, spíše než mluví, naslouchá a kromě toho je to výborná angličtinářka. A tak není divu, že ji její studenti naprosto zbožňují!

Dnes vám přinášíme článek o tom, proč a jak Simona učí, jaké jsou její hodiny a její studenti.

 

Simona Tesarčíková_lektorka angličtinySimono, jaká byla tvá motivace věnovat se angličtině více, než jen naučit se ji jako cizí jazyk, tzn. začít ji studovat na univerzitě?

Angličtina mě velmi bavila už od doby, kdy jsem se ji začala učit, což je prakticky od 1. třídy. Kromě toho moc ráda čtu, a tak mou velkou motivací před studiem anglistiky na Filozofické fakultě Ostravské univerzity bylo to, že si rozšířím své znalosti britské a americké literatury. Úžasné pro mě pak bylo studium v britském Leedsu, kde jsem se v rámci studia věnovala pouze britské literatuře. Kromě toho jsem samozřejmě navštěvovala nejrůznější kulturní akce, cestovala, objevovala krásy britské přírody a povídala si s lidmi, abych pochytila z angličtiny co nejvíce.

 

Kontakt s cizinci a rodilými mluvčími je důležitý pro neustálý jazykový rozvoj. Stýkáš se často s lidmi ze zahraničí?

Ano, mám pár kamarádů z Velké Británie, se kterými jsem v kontaktu. Taky se věnuju CouchSurfingu, a tak ke mně domů občas přijede nějaký cizinec, nebo já k němu … a samozřejmě se mluví anglicky!

Přihlaste se do kurzů angličtiny ještě dnes!

 

Nyní učíš v několika individuálních, firemních i skupinových kurzech. Co tě na učení baví nejvíce? A jací jsou tví studenti?

Na učení mě nejvíce baví, když vidím, že to baví studenty, když se smějí, když vidím, že se zlepšují a že jejich zlepšování je motivuje jít dál. Je naprosto úžasné, když mi pak sami vyprávějí, jak byli na dovolené a neměli problém se domluvit a vyjádřit to, co chtěli říct. V tom okamžiku vidím, že ztratili strach, který měli, prolomili „bariéru“ v mozku a já vím, že mají z velké části vyhráno. Taky je bezva, když se angličtina studentům začne líbit, ve studiu chtějí pokračovat a uvědomí si, že učit se anglicky není otázkou jen pár týdnů, ale celoživotní záležitostí a především radostí. :)

A moji studenti? Ti jsou prostě úžasní! Myslím, že mám velké štěstí na chytré a motivované studenty, kteří stejně jako já rádi čtou. A všichni to jsou lidé s krásnou duší, rádi se podělí o své slasti a strasti, můžu se od nich spoustu naučit. Je skvělé, že angličtina není pouze cílem, ale také prostředkem, skrz který se můžeme obohacovat navzájem.

 

Jak probíhají tvé hodiny a jakou atmosféru se v nich snažíš vytvořit?

Snažím se, aby se student v hodině cítil fajn. Většinou si na počátku jen tak povídáme a bavíme se o tom, co nového studenti zažili. To si myslím, že je velmi důležité, protože když se budou chtít bavit s někým anglicky např. na dovolené, je dost pravděpodobné, že se hned na začátku nebudou bavit o tom, jaká je politika, ale řeknou si spíše něco o sobě, co dělají, co mají rádi, co zažili včera. Pak často pracujeme s knihou, hrajeme hry a hodně mluvíme. Kladu velký důraz na to, abych studenti co nejvíc mluvili. Posloucháme písničky, koukáme se na videa a také jim doporučuju nebo půjčuju knížky, pokud mají rádi literaturu. Svým studentům dávám i domácí úkoly, ne moc dlouhé, ale je velmi důležité, aby dělali i něco doma.

Individuální lekce angličtiny se vám přizpůsobí!

 

Určitě se u studentů setkáváš s klesající motivací v průběhu kurzu. Jak udržuješ motivaci svých studentů?

Vycházím z toho, že mě samotnou při studiu (nejen) jazyka motivovali učitelé, kteří byli zapáleni pro věc, nadšeni svým oborem, a které výuka velmi bavila. Já si myslím, že dělám to samé. Tím, že studenti vidí, jak moc mě to baví, jak si angličtinu i samotnou výuku užívám, tak je to prostě baví taky. :) Důležité pro mě je také to, aby každá lekce byla zábavná a aby se studenti cítili pohodlně a bezpečně. Nejsem ten typ lektora, který by své studenty vůbec neopravoval, ale nejsem ani ten typ, který by se na ně škaredil za to, že řekli něco špatně nebo si nemůžou vzpomenout na pár slovíček. Chyby, na které studenti sami přijdou, je posunou dál. Proto se snažím vytvořit příjemnou atmosféru, ve které studentům nebude dělat problém cokoliv říct, i kdyby to nebylo gramaticky dokonalé.

 

A jak hodnotí kurzy angličtiny se Simonou její studenti?

"Se slečnou Simonou jsem velice spokojena, při vybírání kurzu - jazykové školy jsem dala na recenze a fotku Simči na Vašich stránkách. Jelikož ráno vstávám v pět, jedu 25 km do práce, kde jsem do 16 hod. a pak jdu na angličtinu, potřebuji, aby vše bylo v pohodě, bez stresu, s úsměvem, radostí, což se jí perfektně daří a za co jsem vděčná, a vždy se do kurzu mooooc těším. Hodiny jsou různorodé, kreativní a nic bych neměnila. Děkuji velice Vám i Simči." /Pavla Šeligová/

Přečtěte si i další recenze a dotazníky spokojenosti.

 

Pojďte učit s námi! Hlaste se na ukázkové lekce angličtiny nebo se rovnou zapište do aktuálně nabízených kurzů cizích jazyků.

© Věra Cihlářová