Chci se učit v: Ostravě Opavě online

Úvod  /  Blog  /  6 ověřených tipů, jak se opravdu naučit cizí jazyk

Reference

Informujeme

  • Vypsali jsme nové jazykové kurzy pro jarní semestr 2024

    Zapište se do nového jazykového kurzu! Ať už Vám vyhovuje více skupinová nebo individuální výuka, vybírat můžete z celkem 12 jazyků - tradičních i netradičních. Učíme v Ostravě, v Opavě i online!

  • Objevte s námi krásu portugalštiny

    Naučte se s námi portugalsky a otevře se Vám brána do celého světa. Portugalsky mluví více než 250 milionů lidí na celém světě. Je pro ně rodným nebo druhým jazykem a najdete je skutečně téměř v každém koutě zeměkoule. Připojte se do našich online lekcí portugalštiny a objevte tento krásný jazyk a jeho výhody.

  • Všechny články

6 ověřených tipů, jak se opravdu naučit cizí jazyk

Připadá vám to jako úplně nový svět. Nová slova vám nic nepřipomínají, a navíc se píšou jinak, než čtou. Cizí jazyk může být na první pohled strašidelný. V centru jazyků PARAKALO se ale není čeho bát. S našimi zkušenými lektory jej hravě zvládnete a pomůže vám i těchto 6 ověřených tipů.

1. Už od začátku do toho dejte vše.

Stejně jako dům potřebuje pevné základy, i v jazyce si musíte vybudovat základy, na kterých budete dále stavět. Počáteční gramatika se může zdát jednoduchá, ale neměli byste ji podcenit. Může se taky stát, že naopak něčemu nebudete úplně rozumět. Je důležité si základy dobře osvojit. Nebojte se oslovit lektora, když si nebudete něčím jistí. Když budete poctiví už od začátku, brzy zažijete velký posun.

Vyberte si jeden z našich skupinových kurzů
a motivujte se v malé skupince navzájem!

2. Buďte motivovaní.

Ať už se učíme cokoli, motivace je vždy ten nejsilnější hnací motor. I proto je dobré si čas od času připomenout a uvědomit si, proč se nový jazyk učím a co všechno tím získám.  Podívejte se na náš článek o tom, jak zůstat motivovaný a neztratit elán do dalšího studia.

3. Nebojte se aktivně zapojit v každé lekci.

Existuje poměrně snadný způsob, jak se rychle v novém jazyce zdokonalit – jednoduše jazyk používat. S našimi lektory, kteří jazyk perfektně umí, máte jedinečnou možnost si v cizím jazyce povykládat. Nemusíte se u toho bát dělat chyby, a navíc se můžete na cokoli zeptat. Využijte každou příležitost k tomu, abyste sami novým jazykem mluvili. Nejen, že je to nejlepší trénink, navíc budete sami nadšeni a překvapeni, kolik toho umíte říct.

Individuální kurz je ten nejintenzivnější trénink
všech vašich znalostí a dovedností!

4. Nebojte se dělat chyby.

Mnoho studentů se bojí nový jazyk používat, protože si nejsou jistí a obávají se chyb. Vůbec se ale bát nemusíte. Každý při studiu něčeho nového může chybovat a naši lektoři jsou tu od toho, aby vám poradili. Nebát se a zkoušet používat nový jazyk, kdykoli je k tomu příležitost, je ten nejlepší způsob, jak se ho rychle naučit.

5. Opakujte každý den.

Nemusíte nad novým jazykem sedět dlouho. I pět minut každý den udělá divy. Stačí, když si zopakujete nová slovíčka nebo zkusíte něco novým jazykem říct či napsat. Pokud nemáte moc času navíc, můžete si nové slovíčka nahrát a pak si je pouštět třeba cestou do práce nebo do školy. Anebo využijte chytré weby a aplikace, které vám pomohou jazyk procvičovat.

6. Čtěte, poslouchejte a mluvte, jak jen to půjde.

Pokud se chcete opravdu rychle naučit rozumět cizímu jazyku, nejlepší je dělat to zábavně a přirozeně. Poslechněte si hudbu v novém jazyce, zvyknete si na nové zvuky a intonaci, které neznáte. Až se příště budete dívat na film, zkuste si ho pustit v originálním znění s titulky. Čím více takovými drobnostmi zapojíte cizí jazyk do svého života, tím snadněji se jazyk naučíte. Navíc se takto dozvíte i něco o kultuře zemí, kde se tím jazykem mluví.

 

© Vít Šimeček