Úvod  /  Blog  /  5 důvodů, proč se dobře naučit anglicky

Reference

 • "Prošla jsem individuálním kurzem pro začátečníky v ruském jazyce s lektorkou Darjou Bittnerovou. Bylo to úžasné, náplň hodin byla vždy vyvážená, co se gramatiky, slovní zásoby, konverzace a čtení týče. Slečna lektorka byla vždy výborně připravená a látku podávala jak hravou tak klasickou formou.
  Velice děkuji za zážitky a získané jazykové dovednosti a těším se na další spolupráci."

  /individuální kurz ruštiny/

  18.1.2016, Lenka Bartošová

 • Všechny reference

Informujeme

 • 5 důvodů, proč se dobře naučit anglicky

  Angličtina je jazyk, se kterým se setkáváme každý den a třeba si to ani neuvědomujeme. Tak proč se v ní ještě nezlepšit? Přečtěte si v našem článku pět důvodů, proč se dobře naučit anglicky.

 • Proč je španělština jazyk budoucnosti?

  Španělština je jazykem temperamentních a živých národů, kteří se velmi rádi baví. Jejich charisma a přátelské chování vás oslní natolik, že se rozhodnete tento přitažlivý a vášnivý jazyk naučit. Díky španělštině poznáte jiný styl života plného hudby a tance jako je hravá salsa, žhavé flamenco či smyslné tango a obohatíte se o nové dechberoucí zážitky, které byly díky jazykové bariéře nedostupné. Přečtěte si, proč je španělština jazykem budoucnosti a další důvody, proč se učit španělsky!

 • Všechny články

5 důvodů, proč se dobře naučit anglicky

„To mám ale hlad a za chvíli mám další meeting. No nic, skočím rychle aspoň do nejbližšího fast foodu na hamburger a colu.....radši colu light. Už tak mám co spalovat odpoledne na spinningu a večer hurá s miláčkem do kina. Co asi vybral? Fantasy, sci-fi či thriller?“ Jak jste se nyní mohli přesvědčit, angličtina je jazyk, se kterým se setkáváme každý den a třeba si to ani neuvědomujeme. Tak proč se v ní ještě nezlepšit? Přečtěte si v našem článku další důvody, proč se dobře naučit anglicky.

 

1. S angličtinou kamkoli!

Jak možná (ne)víte, angličtina se stala celosvětově používaným jazykem, kterým v současné době mluví více než 1,5 miliarda lidí. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá. V 19.stol, za vlády královny Viktorie, Britské impérium zažilo svou největší expanzi a rozšířilo tak svůj jazyk do různých kolonií, které vlastnilo po celém světě. Dá se tedy říct, že angličtina je univerzální jazyk, se kterým zbouráte jazykové bariéry téměř kdekoli!

 

2. Jazyk internetu

Díky své univerzálnosti se angličtina stala také jazykem internetu. Přes milión různých webových stránek je napsáno v angličtině, ať už jsou to různé diskuze, události ze světa nebo odborné články. S angličtinou už se nebudete muset zdržovat s vyhledáváním slovíček ve slovníku nebo se spoléhat na překladač, který nebývá vždy spolehlivý. Navíc získáte přístup k neomezenému množství informací a obohatíte svou slovní zásobu o nové výrazy.

 

3. Jiný kraj, jiný mrav

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč se v Anglii pije čaj s mlékem? A když vás někdo pozve na tea, musí to vždy nutně znamenat, že vás zve na čaj? Věděli jste, že Američani si nepřejí dobrou chuť a neťukají si pivem? A že Irové se nepřezouvají, když vejdou do domu? Naučte se anglicky a poznejte o něco víc jiné kultury, způsoby života, odlišné zvyky a tradice, o kterých jste možná ani nevěděli. Ne nadarmo se říká jiný kraj, jiný mrav.


Vydejte se třeba na Nový Zéland.

4. Na Nový Zéland či za klokany do Austrálie?

Vycestuje do zahraničí a obohaťte své „sívíčko“ o nové pracovní zkušenosti, o kterých se vám kvůli neznalosti angličtiny mohlo jen zdát. Jen si představte, jaké by to bylo pracovat třeba na Novém Zélandu, v Kraji Froda Pytlíka, v Austrálii, v zemi klokanů a koal, nebo v USA u Niagárských vodopádů. Takové zážitky jsou k nezaplacení! A nejen to. Navíc si o dost zlepšíte angličtinu a stanete se pro své budoucí zaměstnavatele více atraktivnější. Tak na co ještě čekat? Challenge accepted!

 

5. Filmy již bez titulků!

Konečně dávají v kině film, na který už dlouho čekáte? A zase je s titulky? Takže zase neuvidíte půlku filmu, protože se budete soustředit na to, abyste rychle přečetli, o čem se vlastně baví? Jako angličtináři si budete moci vychutnat každý detail romantické komedie či akčního filmu a žádná důležitá scéna vám už neuteče. Navíc potrénujete angličtinu a strávíte fajn večer třeba se svým partnerem nebo partnerkou, takže spojíte příjemné s užitečným!

Vyberte si z našich kurzů angličtiny a učte s s námi!

© Sabina Bzdylová